RYWALIZUJ SZLACHETNIE, BAW SIĘ BEZPIECZNIE

W dniach 16-17 września 2015 została zorganizowana impreza sportowa „Rywalizuj szlachetnie, baw się bezpiecznie” przez ULKS Lipinki.

W organizację włączyli się:
– Urząd Gminy w Lipinkach,
– Starostwo Powiatowe w Gorlicach,
– Gminne Centrum Kultury w Lipinkach,
– Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Lipińskiej Jastrzębiec,
– Diecezjalny Ośrodek Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach ( Ośrodek Rekolekcyjny w Lipinkach)
– Lokalna Fundacja Oświatowa przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Patrzyka w Lipinkach,
– Szkoła Podstawowa w Lipinkach,
– lokalne UKS-y.

RYWALIZUJ SZLACHETNIE, BAW SIĘ BEZPIECZNIE to dwudniowe zawody z szerokim spektrum dyscyplin i konkurencji sportowych. Niewątpliwie każdy znalazł coś dla siebie i z całą rodziną miło spędził czas.

PIERWSZY DZIEŃ 16 września:

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od pokazu tanecznego dziewcząt szkoły podstawowej w Lipinkach przygotowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego. Następnie Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy otworzył zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz młodzieży starszej z terenów wiejskich, które odbyły się na obiektach sportowych w Lipinkach. W zawodach tych wzięło udział 308 zawodników z dwóch województw (małopolskie, podkarpackie). Podczas tych zawodów gościliśmy Mistrzów Sportu oraz Trenerów Lekkiej Atletyki. Swoją obecnością nas zaszczycili:
Marcin Andrzej Nowak,  Paulina Buziak, Matylda Kowal, Kamil Frączek.

Dzień zakończyliśmy zmaganiami Nordic walking – marsz ze specjalnymi kijami na 5 km trasie. Przedstawiciel policji przybliżył temat bezpieczeństwa na drodze oraz przypomniał o obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z przedstawicielem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, który wygłosił prelekcję dotyczącą problemów alkoholowych i używania środków dopingujących. W dalszej części zostało przeprowadzone szkolenie udzielania pierwszej pomocy przez Ratownika Medycznego. Uczył nas jak udzielić pomocy poszkodowanemu, jak postępować w przypadku zranień, złamań, zadławień, oparzeń. Każdy miał możliwość wykonania próby udzielenia pomocy poszkodowanemu – ćwiczenia na fantomach, zaopatrywanie ran, zabezpieczenie złamań. Następnie w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Św. Józefa w Lipinkach odbyły się zawody strzeleckie, turniej szachowy oraz rodzinny tenis stołowy.
Całą imprezę zakończyliśmy zmaganiami na siłowni na świeżym powietrzu oraz grillowaniem.

W imprezie „Rywalizuj szlachetnie, baw się bezpiecznie” wzięło udział 882 osoby.

Przez organizację tej dwudniowej imprezy chcieliśmy zachęcić do uprawiania sportu i pokazać jak można łączyć przyjemne z pożytecznym w gronie najbliższych.